Slide toggle

Para birimini değiştir

Sıkça Sorulan Sorular

Frequently Asked Questions

Popüler Sorular

Kolay İade siparişimi nasıl iade edebilirim?

 • prenidd.com üyeliğinize giriş yapınız.
 • “Hesabınız”da yer alan “Siparilerim” listesinden ilgili siparişinizi seçiniz.
 • “Sipariş Detayı” sayfasından “Kolay İade” butonuna basınız.
 • İade edilecek ürün/ürünleri ve iade nedeni seçiniz. Siparişinizde aynı üründen birden fazla varsa adet seçimi yapmayı unutmayın.
 • Ekranda çıkan kodu ve ilgili kargo firmasını not alınız.
 • İlgili kargo firması aracılığla kod geçerlilik süresi içinde ücretsiz gönderim yapınız.

Irsaliye formunun arka yüzünü doldurmanız gerekmektedir, doldurulması gereken alanlar:

 • İade edeceğiniz ürünün “stok kodu” nu belirtilen alana yazınız. Ürün stok koduna irsaliyenin ön yüzünden erişebilirsiniz, ürün açıklamasının hemen yanındaki kod stok kodu’dur.
 • İade sebebinizi işaretleyiniz.
 • Ad/soyad, Adres, Telefon ve İmza bilgilerini doldurunuz.

Doldurduğunuz irsaliye formunu, iade edeceğiniz ürünle aynı pakette göndermeniz gerekmektedir.

Beğendiğim ürünün ve Siparişimin ' Teslimat Tarihini ' Nasıllarsa Öğrennebilirim?

Beğendiğiniz ürünün beden seçimi yaptıktan sonra “Sepete Ekle” butonu altında teslimat tarihini görebilirsiniz.

Siparişinizin teslimat tarihini görmek için morhipo.com üyeliğinize giriş yapınız.“Hesabınız”da yer alan “Siparişlerim” listesinden ilgili siparişinizi seçiniz.“Sipariş Detayı” sayfasına tıklayınız. Açılan sayfada “Tahmini Teslimat Tarihi” başlığında teslimat tarihinizi görebilirsiniz.

Ürüniade şartları nelerdir?

“Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınızdan itibaren 30 gün’dür. İade işlemlerinin başlaması için iade etmek istediğiniz ürünün 30 gün içinde depomuza ulaşması gerekmektedir.

 • İade etmek istediğiniz ürünün ambalajının hasar görmemiş, kullanılmamış; barkodunun zedelenmemiş, kopmamış olması gerekir.
 • İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri orijinal kutusu ve tüm aksesuarları ile göndermelisiniz. Örnek: ayakkabıları kutuları, gözlük, cüzdan vb.
 • Tek kullanımlık, hızlı bozulan, son kullanma tarihi geçme olasılığı taşıyan ürünlerde yasa gereği cayma hakkı kullanılamaz.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD, kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Siparişimin Kargo Durumun ve Kargo Takibimi Nasıl Yapabilirim?

Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde üyelik e-posta ve üyeliğinizde kayıtlı telefon numaranıza SMS ile bilgi paylaşıyoruz.

Kargo takibiniz için morhipo.com üyeliğinize giriş yapınız. “Hesabınız”da yer alan “Siparilerim” listesinden ilgili siparişinizi seçiniz. “Sipariş Detayı” sayfasına tıklayınız. Açılan sayfada ürün listesi sağ üst köşesinde yer alan “Kargom Nerede” butonu ile kargo takibini yapabilirsiniz.

Kolay İade ve Sipariş İptali

Siparişimi nasıl iade edebilirim?

 • prenidd.com üyeliğinize giriş yapınız.
 • “Hesabınız”da yer alan “Siparişlerim” listesinden ilgili siparişinizi seçiniz.
 • “Sipariş Detayı” sayfasından “Kolay İade” butonuna basınız.
 • İade edilecek ürün/ürünleri ve iade nedeni seçiniz. Siparişinizde aynı üründen birden fazla varsa adet seçimi yapmayı unutmayın.
 • Ekranda çıkan kodu ve ilgili kargo firmasını not alınız.
 • İlgili kargo firması aracılığla kod geçerlilik süresi içinde ücretsiz gönderim yapınız.

Irsaliye formunun arka yüzünü doldurmanız gerekmektedir, doldurulması gereken alanlar:

 • İade edeceğiniz ürünün “stok kodu” nu belirtilen alana yazınız. Ürün stok koduna irsaliyenin ön yüzünden erişebilirsiniz, ürün açıklamasının hemen yanındaki kod stok kodu’dur.
 • İade sebebinizi işaretleyiniz.
 • Ad/soyad, Adres, Telefon ve İmza bilgilerini doldurunuz.

Doldurduğunuz irsaliye formunu, iade edeceğiniz ürünle aynı pakette göndermeniz gerekmektedir.

Ürünlerimi iade ederken kargo ücretini ben mi ödeyeceğim?

İadenizi Yurtiçi Kargo / UPS Kargo noktalarından ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.

Kolay iade nedir?

İade yapmak istediğiniz ürün/ürünlerde size özel kodunuz ile iade sürecinizi aktif olarak takip etmenizi sağlayan sistemdir.

İademin yapıldığını nasıl öğreneceğim?

İadeniz depomuza ulaşıp işleme alındığı anda e-posta ve SMS yolu ile bilgilendirilirsiniz. Para iade işlemleri tamamlandığında da aynı şekilde bilgilendirme yapılır.

Kapıda Ödeme ile aldığım ürünlerin iadesi nasıl gerçekleşir?

Kapıda ödeme siparişlerinizin iadelerini yapmak için diğer siparişlerinizde olduğu gibi Kolay İade kodu alıp irsaliye formunu doldurarak ilgili kargo firmasına ürünü teslim edebilirsiniz.

Ürünün depoya girişi yapıldıktan sonra 48 saat içinde iadeniz Morhipo hesabınıza iade çeki olarak tanımlanır. Dilerseniz iade çekinizi iptal edebilir, banka hesabına aktarabilirsiniz:

 • Kapıda kredi kartı ile ödeme iadeleri: kapıda kredi kartı alışverişlerinizin iadeleri için Hesabım > Hediye Çeklerim altından “Hediye Çekini İptal Et” linkine tıklayabilirsiniz. Çekiniz iptal edilerek kapıda ödeme sırasında kullanmış olduğunuz karta otomatik olarak iade edilecektir. İadelerin hesabınıza yansıma süresi bankadan bankaya değişiklik gösterebilir, bu süre 20 günü bulabilir.
 • Kapıda nakit ödeme iadeleri: kapıda nakit alışverişlerinizde iade çekini iptal etmeniz için dilerseniz Hesabım > Hediye Çeklerim altından “Hediye Çekini İptal Et” linkine tıklayarak TR ile başlayan 24 rakamlı IBAN numarası ve IBAN numarasının yasal sahibinin ad soyad bilgilerini ekrana girerek iadenizi hesaba yapabilirsiniz. Aynı işlemi size gönderdiğimiz bilgilendirme e-postası üzerinden de “Hediye Çekini İptal Et” seçeneğini kullanarak yapabilirsiniz. İadenizin hesabınıza aktarılması bir iş günü içinde gerçekleşir.

Kapıda Ödeme hizmet bedelinin iadesini alabilir miyim?

Kapıda Ödeme hizmet bedeli, aracı kargo şirketinin ekstra vermis olduğu hizmete karşılık almış olduğu bir bedel olması sebebiyle iade edilememektedir.

Ödememde hediye çeki ve/veya chip para kullanmıştım, iadem nasıl olacak?

Hediye çeki kullandığınız alışverişlerin iadesinde hediye çekiniz prenidd hesabınıza geri tanımlanır. Ancak hediye çekinin tanımlanabilmesi için, kullandığınız hediye çekinin son kullanma tarihinin geçmemiş olması gerekmektedir.

Chip para kullanımınızda kullandığınız chip para tutarı bankanıza iade edilir. Ancak chip paranın kullanma tarihi geçmiş ise banka size chip para iadenizi gerçekleştirmeyebilir.

Hopi kampanya ve/veya Hopi Paracık kullanarak sipariş verdim, iadem nasıl olacak?

 • Siparişinizde kazanmış olduğunuz paracağınızı farklı bir yerde (örn. hopi kullanımı geçerli olan farklı mağaza veya internet sitelerinde) kullandığınızda ve siparişinizde iptal ya da iade olması durumunda; Hopi kampanya koşulları gereği, Hopi hesabınızda yeterli paracık olması durumunda paracık kesintisi, aksi durumda ürün bedelinden düşüm yapılarak iade işlemi yapılmaktadır(ürün üzerine düşen paracık indirimi miktarı kadar ).
 • Siparişinizde paracık katlama kampanyasından yararlanıp ürünü iade etmek istediğinizde; ürün üzerine yansıyan, katlanan Hopi kampanya miktarı sonrası kartınızdan çekilen tutar aynen iade edilir. Hopi katla kampanya indirim tutarı ise Hopi kampanya koşulları gereği geri iade edilmez.Tüm ürünlerin iadesi durumunda, kullanmış olduğunuz asıl paracık tutarınızın kullanım süresi devam ediyorsa Hopi hesabınıza geri iade edilir.
 • Siparişinizde Hopi paracık kullanımı var ise siparişteki tüm ürünlerin iadesi durumunda, kullanmış olduğunuz asıl paracık tutarınızın kullanım süresi devam ediyorsa Hopi hesabınıza geri iade edilir.

Sipariş ettiğim üründe kullanım sonrası problem yaşıyorum, ne yapmalıyım?

 • Problem yaşadığınız ürünü, talebinizle ve problem sebebinizle beraber irsaliye formunu da doldurarak prenidd Depo’ya yönlendirebilirsiniz. Ürün tedarikçi firmaya iletilecek ve incelendikten sonra size talebinizle ilgili geri dönüş yapılacaktır. Burada ürün firmaya ulaştıktan sonra firmanın ürünü incelemesi için 21 iş günü yasal süre hakkı vardır.Elektronik ürünlerde yaşadığınız problemler için garanti belgelerinde yer alan teknik servisler ile direk olarak iletişime geçebilir, ürününüzü yönlendirebilirsiniz.

Banka( debit) kart ile alışverişlerde iade süreci nasıl gerçekleşmektedir?

İade işleminiz hesabınıza tek seferde yapılmaktadır. İade tutarınızın yansıma süresi, bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte 15 iş gününü bulabilmektedir.

Sipariş iptalini nasıl yapabilirim?

Siparişinizin tamamını iptal etmek istediğinizde; çağrı merkezi numaramızın sesli yanıt sistemi üzerinden 4 rakamını tuşladıktan sonra PD ile başlayan sipariş numaranızı girerek hızlı bir şekilde iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Siparişinizin içindeki bir ürünün iptali için ise çağrı merkezimizi arayabilir (0850 495 50 70) ya da sitemizin iletişim bölümünden e-posta gönderebilirsiniz.

Kolay İade kodu kaç gün geçerlidir?

Kolay iade kodu 30 gün geçerlidir.

Kolay iade sonrası süreci nasıl takip edebilirim?

İadenizi kargo firmasına teslim ettikten sonra, “Hesabınız”da yer alan “Siparişlerim” listesinden ilgili siparişinizin “Sipariş Detayı” sayfasında “iadem nerede” butonu üzerinden takip edebilirsiniz.

İadesi kabul alınan ürünlerimi nereden görebilirim?

İadeniz depomuza ulaşıp işleme alındığı anda e-posta ve SMS yolu ile bilgilendirilirsiniz. İade işlemleri tamamlandığında da aynı şekilde bilgilendirme yapılır.

İadesi kabul alınan siparişlerinizi Hesabım > İadelerim altından görüntüleyebilirsiniz. Iade alınan ürün detaylarını da İade Detayları linkinden kontrol edebilirsiniz.

İademi iade çeki olarak alabilir miyim?

İadelerinizi iade çeki olarak alabilir, dilediğiniz alışverişinizde süre sınırlaması olmadan kullanabilirsiniz.Bunun için;

 • İadenizle ilgili gönderdiğimiz e-postadaki “iademi iade çeki olarak almak istiyorum” linkine 24 saat içinde tıklamanız durumunda, iadeniz çek olarak tanımlanacaktır.
 • İadelerinizi her zaman iade çeki olarak almak istiyorsanız, iadenizi gödermeden önce Hesabım > Bilgilerim altında yer alan “iade ödemesinin iade çeki ile yapılmasını kabul ediyorum kutucuğunu işaretleyebilirsiniz:

İade çekimi diğer hediye çekleri ile birlikte kullanabilir miyim?

Aynı siparişte hem iade çekinizi hem de hediye çekinizi kullanabilirsiniz. Birden fazla iade çekinizi de aynı siparişte kullanabilirsiniz.

Kampanyadan faydalanarak aldığım bir ürünü iade ettiğimde iadem nasıl yapılır?

Sepetinizde kampanyadan (veya alışverişiniz ile birlikte kazanılmış hediye çeki, indirim vb) faydalanarak satın aldığınız ürünü iade ettiğinizde, kalan sepet tutarınız kampanya asgari tutarının altına düşerse faydalandığınız indirim tutarı düşülerek iadeniz yapılır.

İade çeki kullanarak oluşturduğum siparişi iade ettim, iade çekim tekrar tanımlanacak mı?

İade çeki ile oluşturduğunuz siparişi iade ettiğinizde tekrar iade çeki tanımlanmaz, iadeniz siparişinizde kullanmış olduğunuz kredi/banka kartına yapılır.

Kapıda nakit ödeme siparişlerinde ise iade çekiniz tekrar prenidd hesabınıza tanımlanır.

Ödememi taksitle yapmıştım, iadem nasıl olacak?

Taksit seçeneği kullanarak yapmış olduğunuz siparişlerin iadesi, taksit seçeneğini kullanmış olduğunuz bankaya tek seferde yapılır. Ancak banka size iadenizi taksitli bir şekilde yapar.

Üye olmadan sipariş verdim ve iade etmek istiyorum. İade kodunu nasıl alabilirim?

İade kodu için çağrı merkezimizi arayabilir (0850 495 50 70) ya da iletişim bölümünden e-posta gönderebilirsiniz.

Üye olmadan sipariş verdim. Para iadem nasıl olacak?

Ürün/ürünler depomuza ulaştıktan sonra para iade işlemleri başlatılır. 2-3 iş günü içinde tamamlanır. Para iade işlemleri tamamlandığında e-posta ve SMS yolu ile bilgilendirilirsiniz. Bu süre bankadan bankaya göre değişkenlik gösterir.
Kapıda ödeme siparişlerin para iadesinde; ürünün depoya girişi yapıldıktan sonra 48 saat içinde iadeniz morhipo hesabınıza iade çeki olarak tanımlanır. İade çekini banka hesabınıza almak için çağrı merkezimizi arayabilir (0850 495 50 70) ya da iletişim bölümünden e-posta gönderebilirsiniz.

Siparişler ve Teslimat

Siparişimin ‘’Teslimat Tarihini’’ Nereden Görebilirim?

Siparişinizin teslimat tarihini görmek için morhipo.com üyeliğinize giriş yapınız. “Hesabınız”da yer alan “Siparişlerim” listesinden ilgili siparişinizin “Sipariş Detayı” linkine tıklayınız. Açılan sayfada “Tahmini Teslimat Tarihi” başlığında teslimat tarihinizi görebilirsiniz.

Siparişimi Teslimat Tarihinden Önce Gönderebilir misiniz?

Aşağıda yer alan süreçler dikkate alınarak “Teslimat Tarihi” paylaşılmaktadır. Bu maddeler dikkate alındığında erken gönderim sağlayamıyoruz ancak ürün/ürünleriniz depomuza erken ulaştığında bekletmeden gönderimini yapıyoruz:

 • Ürün/ürünlerin firmaların depolarından prenidd deposuna gelme süresi
 • Bir kampanya içinde yer alan ürün/ürünlerin kampanya bitimi sonrası prenidd depo’ya ulaşma süresi
 • Kargonun adresinize ulaşma süresi

Siparişimin Kargo Takibini Nasıl Yapabilirim?

Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde üyelik e-posta adresinize ve üyeliğinizde kayıtlı telefon numaranıza SMS ile bilgi iletilmektedir. Kargo takibiniz için morhipo.com üyeliğinize giriş yapınız. “Hesabınız”da yer alan “Siparişlerim” listesinden ilgili siparişinizin “Sipariş Detayı” linkine tıklayınız. Açılan sayfada ürün listesi sağ üst köşesinde yer alan “Kargom Nerede” butonu ile kargo takibini yapabilirsiniz. Siparişleriniz Yurtiçi, UPS ya da Hepsiexpress kargo firmaları ile adresinize iletilmektedir. Kapıda ödemeli siparişlerinizde ise sadece Yurtiçi Kargo ile adresinize teslimat yapılmaktadır. Sistem üzerinden kargo firması seçimi şu an için bulunmamaktadır.

Kargo Teslimatı Sırasında Nelere Dikkat Etmeliyim?

Siparişinizi T.C nüfus cüzdanınız ile teslim almalısınız. Adresinizde farklı bir kişi olması durumunda T.C nüfus cüzdanı ile paketiniz teslim alınabilir. Adresinizde bulunmadığınız durumda;

  Kargo firması siparişinizi şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır.

 • Siparişinizi 3 gün içerisinde belirtilen şubeden almazsanız depomuza iade işlemi başlatır.
 • İade edilen kargonun tekrar sevkini istiyorsanız çağrı merkezimizi arayabilir (0850 495 50 70) ya da iletişim bölümünden e-posta gönderebilirsiniz.

Paketinizi görevli yanında aşağıdaki maddeleri dikkate alarak teslim alınız;

 • Kolinin dışında hasar olması (yırtık, ıslanmış gibi) durumunda “Hasar tespit tutanağı”, kolinin içinde hasar ve paket adetinde yanlışlık söz konusu ise “Durum tespit tutanağı” tutturmanız gerekmektedir. Gerekli tutanakları kargo görevlisinden talep edebilirsiniz.
 • Eğer görevli yanınızdan ayrıldıktan sonra durumu fark ederseniz ilgili şubeye gidip durumu bildirerek tutanak tutulmasını talep edebilirsiniz (Teslimat sonrası Hasar/Durum tespit tutanağı tutulması kargo şubesi inisiyatifindedir).
 • Durum/Hasar tespit tutanağınız ile müşteri merkezini arayarak ürün iade ya da değişim talebinde bulunabilirsiniz.

Paketinizin teslimatında aşağıda yer alan kargoların çalışma saat ve günlerini dikkate alınız;

 • İş günlerinde hafta içi 09:00 – 18:00, Cumartesi 09:00-13:00 saatleri arasında kargo firmaları teslimat yapmaktadır.
 • Pazar günleri ve resmi tatil günlerinde kargo firmaları teslimat yapmamaktadır.

Satın almak istediğim ürünün teslimat tarihini nasıl görebilirim?

Satın almak istediğiniz üründe beden seçimi yaptıktan sonra “Sepete Ekle” butonu altında teslimat tarihini görebilirsiniz.

Siparişimi Tamamladıktan Sonra Beğendiğim Ürün/Ürünleri Siparişime Ekleyebilir miyim?

Tamamlanmış siparişlere sonradan ürün ekleme işlemi yapılmamaktadır.

Siparişimi Hediye Paketi Yapabilir miyim? Hediye Notu Ekleyebilir miyim?

Hediye paketi ve hediye notu uygulamamız bulunmamaktadır.

Üye olmadan sipariş verdim, siparişimin durumunu nasıl öğrenebilirim?

Siparişinizin durumunu çağrı merkezimizi arayarak (0850 495 50 70) ya da iletişim bölümünden e-posta ile bilgi alabilirsiniz.

Üye olmadan sipariş verdim, siparişim kargoya verildiğinde nasıl takip edebilirim?

Sipariş oluşturma aşamasında vermiş olduğunuz güncel telefon numaranız ve e-posta adresinize kargo gönderi numaranız paylaşılacaktır. Kargo firması gönderi takip sayfalarından kargonuzun durumunu sorgulayabilirsiniz.

Ürün Değişim

Değişim işlemini siteniz üzerinde nasıl yapabilirim?

prenidd.com üyeliğinize giriş yapınız. “Hesabım” altında yer alan “Siparişlerim” listesinden ilgili siparişinizin “Sipariş Detayı” linkine tıklayınız. Açılan sayfada “Ürün Değişimi İstiyorum” butonuna tıklayınız. Karşınıza çıkan ekranda değişim istediğiniz renk/ beden/numara bilgilerini seçerek değişim talebini tamamlayabilirsiniz.
Onay sonrası ekranda çıkan değişim kodu ve ilgili kargo firmasını not alınız. İlgili kargo firması aracılığla kod geçerlilik süresi içinde değişim ürününüzü aşağıdaki işlemleri sağlayarak bize gönderiniz.

Ürün değişimi sağlandıktan sonra, seçilen ürün 5 gün boyunca sizin için rezerve edilmektedir. 5 gün içinde gönderilmeyen ürünler için değişim rezervesi sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecektir.

Hangi ürünlerde değişim talebinde bulunabilirim?

Sitemizde firma stoklarından ve depo stoklarımızdan satılan ürünler mevcuttur. Satın aldığınız ürün depo stoklarımızda var olan ürün/ürünler ise “Ürün Değişimi İstiyorum” butonu aktif olacaktır.

Siparişimin bedeni uymadı, değişim yapabilir miyim?

Ürünlerinizin değişim işlemini siparişiniz size ulaştıktan sonra 1 hafta içerisinde yapabilirsiniz.
Sitemiz aynı üründe renk/beden/numara değişim seçeneğini sunmaktadır. Değişim işlemi depomuzda hazır olan ürünler için yapılabilmektedir.

Tıklagel siparişlerinde ürün değişimi yapılamamaktadır.

(Ürün değişim butonunu göremiyorsanız stoklarımızda değişim yapılacak ürün mevcut değildir.)

Değişim olmadı ancak ürün satışta?

Sitede satışta olan ürünler kampanya bitiminden sonra ilgili firmalardan tedarik edilerek tarafınıza gönderilmektedir. Değişim işlemleri ise depo stoklarımızda var olan ürün/ürünler ile yapılmaktadır.
Dilerseniz ürününüz için iade işlemi başlatabilir, sitede olan ürün için ayrıca bir sipariş verebilirsiniz. İade işlemleri için “Kolay İade ve Sipariş Takibi” başlığından yardım alabilirsiniz.

Değişim siparişim ne zaman elimde olur?

Ürün depomuza ulaştıktan 1 hafta içinde değişim işlemleriniz tamamlanmakta olup, ürününüz kargoya teslim edildiğinde tarafınıza e-mail ve sms ile gönderi kodunuz iletilecektir.
Siparişinizin kargo bilgileri size ulaştığında üyeliğinize giriş yaparak “Hesabım” sayfasına girerek ‘’Siparişlerim’’ bölümünden “Kargom Nerede”butonundan takibini sağlayabilirsiniz.

Değişim işlemi yaptım fakat ürün numara/bedeni olmadı tekrar değişim yapabiliyor muyum?

Değişim işlemi sadece 1 kez yapılabilmektedir.

MRG / PD mağazalarından değişim yapabilir miyim?

MRG / PD mağazalarından değişim işlemi sağlanamamaktadır.
Dilerseniz mağazaların müşteri hizmetleri noktalarından ürün iade işlemi sağlayabilir karşılığında mağazada ya da prenidd.com da kullanabileceğiniz iade çeki alabilirsiniz. Bu şekilde yeni bir ürün alımı gerçekleştirebilirsiniz.

MRG / PD mağazasından teslim aldığım siparişimde ürün değişimi yapabilir miyim?

siparişlerinde ürün değişimi yapılamamaktadır.
Dilerseniz mağazaların müşteri hizmetleri noktalarından ürün iade işlemi sağlayabilir karşılığında mağazada ya da prenidd.com da kullanabileceğiniz iade çeki alabilirsiniz. Bu şekilde yeni bir ürün alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Üye olmadan sipariş verdim. Değişim yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Değişim işlemleri stoklar dahilinde renk/beden/numara olarak yapılır. Değişim işlemleri için çağrı merkezimizi arayabilir (0850 495 50 70) ya da iletişim bölümünden e-posta gönderebilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri

Ödeme seçenekleriniz nelerdir?

Visa, MasterCard ya da American Express kredi kartları, banka kartları ve bankanıza bağlı bir sanal kart ile alışveriş yapabilirsiniz.
Ayrıca, kapıda ödeme, kapıda kredi kartı, Hopi ile mobil ödeme, Garantipay, BKM Express ile ödeme seçeneklerimiz de bulunmaktadır.

Kredi kartımdaki puanlarımı kullanabilir miyim?

Garanti Bankası Bonus Kart ve Akbank Axess Kart chip paralarınızı sitemizde yapacağınız alışverişlerde kullanabiliyorsunuz.

Kredi kartıyla ödeme yapacağım ancak taksit seçeneklerini görüntüleyemiyorum. Neden?

Kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerinizde taksit seçeneklerinizi görüntüleyebilmeniz için öncelikli olarak kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekir. Bilgilerinizi girdikten sonra taksit seçenekleriniz otomatik olarak görüntülenecektir. 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin sekizinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi on iki ayı geçemez. Bu süre; kuyumla ilgili harcamalarda dört ay, elektronik eşya ve bilgisayar alımlarında altı ay, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık, konaklama, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda, sağlık ürünü alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde ve vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanır. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, *kozmetik*, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.

Hangi bankalara ait banka (debit) kartlarını kullanabilirim? Banka (debit) kart ile alışverişlerde taksit yapabilir miyim?

Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank,Akbank, Halkbank, Finansbank banka kartlarını kullanabilirsiniz. Banka kartı ile alışverişlerde peşin ödeme yapılmaktadır.

3D Secure şifresini nerede nasıl kullanacağım?

Siparişinizi tamamlama aşamasında ödeme bilgilerinizi girmenizin ardından bankanıza kayıtlı GSM numaranıza SMS ile 3D Secure şifreniz yönlendirilecektir.
Bankanızda kayıtlı GSM numaranıza SMS ile gönderilen şifrenizi, satın alma sırasında şifre girme ekranına girerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Birden çok kartım var. Hangisini kaydeceğim?

Sisteme 3 adet kredi kartı ekleyebilirsiniz.

Havale yoluyla ödeme yapabiliyor muyum?

Havale ile ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır.

3D Secure Sistemi nedir? Neden güvenlidir?

3D Güvenli Ödeme, Internet’ten yapılan kredi ve banka kartı işlemleri için ek bir güvenlik katmanıdır.
3D Secure Sistemi’nde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

Kapıda Ödeme

Kapıda ödeme seçeneğiniz var mı?

1.000 TL’ye kadar vereceğiniz siparişlerinizde kapıda ödeme seçeneği ile nakit ya da kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

Hangi ürünlerde kapıda ödeme hizmetinden yararlanabilirim?

Büyük ebatlı ürünler ve üretici firmanın çalıştığı kargo firması ile gönderilen ürünler dışında diğer ürün gruplarında “Ödeme” adımında kapıda ödeme seçeneği aktif olacaktır.

Kapıda ödeme seçeneği ile nasıl sipariş verebilirim?

Ürün/ürünleri sepetinize ekleyin. “Satın Al” adımlarını takip ederek “Ödeme” adımına gelin. Ödeme sayfasının sol tarafında yer alan ödeme seçeneklerinde “Kapıda Ödeme” seçimi yaparak siparişinizi tamalayabilirsiniz.

Kapıda ödeme için ayrıca bir ücret ödeyecek miyim?

Evet, 7,50 TL kargo firması tarafından talep edilen hizmet bedelidir.

Kapıda kredi kartı ile yaptığım ödemelerde taksitli alışveriş yapabilir miyim?

Sadece Türkiye İş Bankası kredi kartları ile taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

Kapıda ödeme hizmetini hangi kargo şirketi vermektedir?

Kapıda ödemeli siparişler sadece Yurtiçi kargo ile teslim edilmektedir.

Kapıda ödeme ile yaptığım alışverişlerde, iade ettiğim ürünler için ödediğim tutarı nasıl iade alırım?

Kapıda ödeme siparişiniz ile ilgili iade işlemi ürününüz depomuza ulaştığı andan itibaren 1 hafta içerisinde sonuçlandırılır. Para iade süreleri bankadan bankaya değişkenlik göstermekte olup, süreç tamamlandığında size bilgi verilir.
Kapıda nakit ödemeli siparişinizde iade tutarınız, iade hediye çeki olarak hesabınıza tanımlanır. Hediye çekinizi iptal edip bankanıza iade olarak almak için;

 • morhipo.com üyeliğinize giriş yapınız.“Hesabınız”da yer alan “Hediye Çeklerim” listesinden ilgili çekte “Çeki İptal Et” linkine tıklayın. Açılan sayfada İBAN no ve İBAN’a ait isim/soyisim bilgisini girin ve onaylayın. Bankanız giriş yaptınığınız bilgilerinizi kontrol edip, onayladığında hesabınıza iade sağlanır. Para iade süreleri bankadan bankaya değişkenlik göstermekte olup, 3 iş günü içinde banka hesabınıza yansıtılır.

 

Kapıda kredi kartı ödemeli siparişinizde iade tutarınız, iade hediye çeki olarak hesabınıza tanımlanır. Hediye çekinizi iptal edip bankanıza iade olarak almak için;

 • morhipo.com üyeliğinize giriş yapınız.“Hesabınız”da yer alan “Hediye Çeklerim” listesinden ilgili çekte “Çeki İptal Et” linkine tıklayın. Bankanız alışveriş yaptığınız kredi kartı bilgilerinizi kontrol edip, onayladığında hesabınıza iade sağlanır. İade süreci bankadan bankaya değişkenlik göstermekte olup, 21 iş günü içinde tamamlanır.

Kapıda ödeme hizmet bedeli iade edilmekte midir?

Hizmet bedelinin iadesi yapılmamaktadır.

Üyeliksiz kapıda ödemeli siparişi verebilir miyim?

Evet, verebilirsiniz.

Hızlı Gönderi

Hızlı Gönderi nedir ?

Hızlı Gönderi, siparişlerin 24 saat içinde kargoya verildiği ürünlerden oluşan bir hızlı gönderi departmanıdır.

Hızlı Gönderi hizmetine birden fazla kampanyayı dahil edebilir miyim ?

Siparişinizdeki tüm ürünlerin “Hızlı Gönderi” departmanına ait ürünler olması durumunda siparişiniz 24 saat içerisinde kargoya teslim edilecektir. “Hızlı Gönderi” departmanından almadığınız ürünler için normal teslimat prosedürleri uygulanır.

Hızlı Gönderi hizmetinde ayrıca kargo bedeli ödeyecekmiyim ?

“Hızlı Gönderi” hizmeti için ayrı bir hizmet bedeli alınmamakta olup, kargo ücreti 7,50 TL’dir.

Dijital Fatura

E- fatura nedir?

Gelir İdaresi Başkanlığının 433 Seri No’lu vergi Usul Kanunu genel tebliği gereğince 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile e-Fatura uygulaması yürürlüğe girmiştir. e–Fatura, gelir idaresi başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak faturanın elektronik ortamda oluşturulması, elektronik ortamda muhafazası ve ibrazını kapsayan bir uygulamadır.

E-faturam ne zamaman ve nasıl gönderilecek?

Siparişinizin kargoya teslimatının sağlanmasının ardından 7 gün içinde e-faturanız siparişinizi oluşturduğunuz e-mail adresinize gönderilecektir.

E-faturama üyeliğim üzerinden nasıl ulaşabilirim?

prenidd.com üyeliğinize giriş yapınız.“Hesabınız”da yer alan “Siparişlerim” listesinden ilgili siparişinizi seçiniz. “Sipariş Detayı” sayfasında ürün listenin altında “Dijital Fatura” butonundan pdf olarak indirebilirsiniz.

E-faturada değişiklik yapabilir miyim?

Siparişiniz “Hazırlanıyor” statüsünde ise e-fatura adres değişikliği talebinizi çağrı merkezimizi (0850 495 50 70) ya da sitemizin iletişim bölümünden e-posta ile bizlere gönderebilirsiniz.

E-faturamı şirket adına talep edebilir miyim?

Evet, sipariş oluşturma aşamasında sepetinizi onayladıktan sonra “Teslimatlar” sayfasında “Yeni Adres Ekle” butonuna tıklayın. Kişisel bilgilerinizin altında yer alan “Vergi Mükellefiyim” kutucuğunu işaretleyerek Vergi Dairesi/Vergi No/Şirket Ünvanı bilgilerinizi girerek kayıt edin. Ve siparişinizi tamamlanyınız.

Kargo ile ulaşan irsaliye ile siparişimle ilgili işlemler yapabilir miyim?

Hayır, iade işlemleriniz için e-faturanızının arka yüzünde yer alan “ “İade Nedeni” “ adımlarını doldurmanız gerekmektedir.

Satıcıdan Gönderi

Satıcıdan gönderi nedir?

Siparişlerinizin size daha hızlı ulaşması için satıcı firma tarafından adresinize gönderilen ürünlerdir.

Ürünün satıcıdan gönderili olduğunu nasıl anlarım ?

Beğendiğiniz ürünün detay sayfasında “Ürün Hakkında” başlığı altında firma bilgisi yer alıyorsa satıcıdan gönderilen üründür.

Siparişimin Kargo Takibini Nasıl Yapabilirim?

Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde üyelik e-posta adresinize ve üyeliğinizde kayıtlı telefon numaranıza SMS ile bilgi iletilmektedir. Kargo takibiniz için morhipo.com üyeliğinize giriş yapınız. “Hesabınız”da yer alan “Siparişlerim” listesinden ilgili siparişinizin “Sipariş Detayı” linkine tıklayınız. Açılan sayfada ürün listesi sağ üst köşesinde yer alan “Kargom Nerede” butonu ile kargo takibini yapabilirsiniz. Siparişleriniz satıcı firmanın anlaşmalı olduğu kargo firması ile adresinize iletilmektedir.

Satıcı ürünlerinden oluşturduğum sepetime hediye çeki/kampanya/hopi kampanyaları ekleyebiliyor muyum?

Satıcı ürünlerinden oluşturduğunuz sepetinizde farklı hediye çeki, kampanya ve sepet indirimi olan banka kampanyaları ile birleşmemektedir.

Satıcı markaya özel kampanyalardan yaralanabilirsiniz.

Satıcıdan aldığım ürünümün bedeni olmadı değişim yapabilir miyim?

Firmaların stokları değişken olduğundan siparişinizde yer alan satıcı ürünlerinde değişim yapılamamaktadır.

Satıcı ürün/ürünlerinden oluşturduğum siparişlerimi kapıda ödeme seçeneği ile satın alabilir miyim?

Satıcı markalardan aldığınız ürün/ürünlerde kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

E-faturam ne zamaman ve nasıl gönderilecek?

Siparişinizin kargoya teslimatının sağlanmasının ardından 7 gün içinde e-faturanız siparişinizi oluşturduğunuz e-mail adresinize gönderilecektir.

Satıcı ürün/ürünlerinden oluşturduğum siparişimin faturasını kaybettim. Nereden alabilirim?

Fatura talebinizi, ilgili sipariş numaranız ile birlikte 0850 495 50 70 nolu çağrı merkezi numaramız üzerinden veya sitemizde yer alan “İletişim”bölümünden bizlere mesaj gönderebilirsiniz.

Satıcıdan aldığım ürün/ürünleri kaç gün içinde iade edebilirim?

“Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınızdan itibaren 30 gün’dür.

Siparşimi nasıl iade gönderebilirim ?

 • prenidd.com üyeliğinize giriş yapınız.
 • “Hesabınız”da yer alan “Siparişlerim” listesinden ilgili siparişinizi seçiniz.
 • “Sipariş Detayı” sayfasından “Kolay İade” butonuna basınız.
 • İade edilecek ürün/ürünleri ve iade nedeni seçiniz. Siparişinizde aynı üründen birden fazla varsa adet seçimi yapmayı unutmayın..
 • Ekranda çıkan kodu ve ilgili kargo firmasını not alınız.
 • İlgili kargo firması aracılığla kod geçerlilik süresi içinde ücretsiz firma adına gönderim yapınız.

Doldurduğunuz irsaliye formunu, iade edeceğiniz ürünle aynı pakette göndermeniz gerekmektedir. Satıcıdan gönderili ürün/ürünlerde MRG ve PD mağazalarından iade yapılamamaktadır.

İadem firmaya ulaştı, kredi kartıma kaç gün içinde para iade yapılır?

Ödeme iadeniz 3 iş günü içinde yapılmaktadır. İade tutarınızın yansıma süresi, bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.

Satıcı ürünlerden seçmiş olduğum ürün/ürünleri iade ettim. İademi iade çeki olarak alabilir miyim?

İadeniz iade çeki olarak yapılmaz. İadeniz siparişinizde kullanmış olduğunuz kredi/banka kartına yapılır.

Satıcı ürün/ürünlerinden oluşturduğum sepetimi iptal edebilir miyim?

Hayır, iptal yapılamamaktadır. Dilerseniz ürün/ürünleriniz size ulaştıktan sonra iade edebilirsiniz.

Çevirmek »
Markalar:
8x4 (2)
Adidas (9)
Akos (28)
Aromel (6)
Artnet (25)
Avene (1)
Axe (3)
Azzaro (6)
Barber (1)
Barbie (6)
Bebak (9)
Bell (60)
Berland (44)
Beyu (63)
Blade (6)
Brut (2)
Byonic (3)
Cecile (7)
Chloe (6)
Clear (9)
Clinique (194)
Colgate (26)
D&G (20)
Dalin (3)
Dax (1)
Delia (147)
Deotak (3)
Diesel (5)
Dior (20)
Disney (1)
DKNY (14)
Dolce (2)
Donawa (1)
Dorsh (8)
Dove (25)
Dunlop (5)
Duru (4)
Egos (1)
Elidor (44)
Erdem (27)
Escada (1)
Fa (2)
Flormar (192)
Fonem (1)
Frapin (1)
Freeman (37)
Garnier (67)
Gucci (12)
Guess (2)
Hermes (38)
Hobby (7)
Hydra (5)
İmaj (6)
İpana (3)
İpek (2)
Ironic (9)
Kalyon (10)
Kanzuk (1)
Kappa (3)
Kenzo (2)
Kom (124)
Kotex (11)
L'oreal (233)
Lancome (143)
Lierac (1)
Lilva (1)
Lionesse (230)
Lomani (17)
Lux (6)
Mavala (25)
Misten (1)
Mold (1)
Monteil (96)
Morfose (18)
Nelly (28)
Nivea (245)
O.B. (4)
O'Juvi (6)
Omega (1)
Oral B (11)
Orkid (10)
Otacı (14)
Oxygen (1)
Pantene (15)
Pastel (74)
Pereja (1)
Perge (1)
Photon (36)
Pielor (1)
Pino (3)
Prada (9)
Pretty (43)
Pupa (48)
Rebul (22)
Rexona (35)
Rimmel (59)
Roc (41)
Salon (42)
Sebamed (51)
Sector (1)
Selin (1)
Sesu (2)
Signal (22)
Tabac (1)
Taç (233)
Taft (25)
Tarko (102)
Ten (5)
Tiaras (3)
Toppik (8)
Tresan (6)
Vakko (8)
Veet (15)
Vepa (18)
Versace (15)
Vivet (5)
Wella (98)
Winx (3)
YSL (27)